În urmă cu vreo lună, scriam un articol în care prezentam nemulţumirea mea vis- a- vis de modul în care se servesc plăcintele la o plăcintărie din Gherla, nemulţumire pe care am adus-o şi la cunoştinţa Oficiului Protecţiei Consumatorilor. („ Una caldă, una rece” se numea articolul)
Spre surpriza mea, ieri am primit un email cu soluţionarea petiţiei mele, fapt care mă face să cred că totuşi suntem pe drumul cel bun, s-ar putea ca până la urmă să avem şi noi o ţară normală, în care instituţiile sunt la dispoziţia şi pentru a ajuta cetăţeanul.
Ataşez aici răspunsul primit, împreună cu mulţumirile mele şi respectul pe care-l voi manifesta de aici înainte faţă de această instituţie.
Vă doresc o seară minunată, abia aştept până mâine când vă voi împărtăşi o întâmplare de anul acesta de pe Camino del Norte, întâmplare ce mi-a fost readusă în memorie de frumoasa scrisoare pe care tocmai am primit-o de la o „peregrina”, o nemţoaică ce trăieşte de peste 20 de ani în Spania.
Manuela Sanda Băcăoanu, o moaţă din Munţii Apuseni